پرسش های متداول
برای ثبت نام و ایجاد پنل کاربری در پلتفرم یاد ، کافی است از منوی ثبت نام ( دانش آموز / استاد / نماینده/ مدرسه / اولیا ) بالای صفحه ، زمینه مربوطه را انتخاب کرده و فرم مربوط به اطلاعات شخصی را در عرض چند ثانیه پر کنید پس از تکمیل فرم پیامکی محتوای یک کد ۴ رقمی برای شما ارسال می شود این پیامک کلمه عبور شما برای ورود به پنل کاربری خواهد بود
در صورتی که کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید ، با همان شماره موبایلی که در پلتفرم ثبت نام نموده اید ، عبارت « کلمه عبور » را به ۵۰۰۰۴۱۵۰۹۱ پیامک نمایید تا کلمه عبور مجدداً برای شما ارسال گردد . همچنین شما می توانید برای بازیابی کلمه عبور از گفتگوی زنده واتساپی یا رایچتی سایت استفاده نمایید.
هر کاربر ( دانش آموز ، استاد، اولیا، مدارس و یا نمایندگان شرکت ) از منوی بالای پلتفرم یاد www.4yad.com از قسمت ورود به پنل ، با توجه به نوع کاربری خود می تواند وارد پنل شخصی خود شود. نام کاربری برای ورود به پنل شماره موبایل ثبت نامی کاربر و کلمه عبور کد چهار رقمی پیامک شده به شماره دانش آموز در هنگام ثبت نام است.
بله؛ همکاری اساتید با پلتفرم یاد علاوه بر دارا بودن رزومه قوی و سطح علمی بالا و سوابق درخشان، نیازمند دارا بودن مجوز از آموزش و پرورش است؛ این مجوز می تواند به صورت مجوز رسمی آموزش و پرورش حق التدریس آموزش و پرورش و یا نیروی آزاد گزینش شده آموزش و پرورش باشد.
پس از تایید فاکتور های مشخص شده و آپلود شده اساتید توسط کارشناسان شرکت، پروفایل استاد کامل شده و استاد می‌تواند بر اساس تخصص و زمان‌های آزاد خود نسبت به تعریف کلاس خصوصی در پلتفرم یاد اقدام نمایند؛ بلافاصله پس از تعریف کلاس که تعریف کلاس های نیمه خصوصی و گروهی و نیمه گروهی تنها توسط برنامه ریزان حرفه‌ای پلتفرم و با هماهنگی اساتید امکان پذیر است و استاد نمی تواند کلاس های مذکور را تعریف و ایجاد نماید.
هر کاربر دانش آموز ، مدرسه و یا اولیا به محض ورود به پنل شخصی خود وارد ویترین شخصی خود شده در این بخش می‌تواند کلاس های پیشنهادی کارشناسان و مشاوران پلتفرم را که با رشته و پایه کاربر مرتبط می باشد را مشاهده و یا انتخاب نمایند
در صورتی که کلاس مد نظر کاربر دانش آموز در ویترین عمومی سایت و یا ویترین پنل اختصاصی موجود باشد می تواند کلاس را از همان جا انتخاب و نسبت به پرداخت و ثبت نام در آن کلاس اقدام نمایند در صورتی که کلاس مد نظر کاربر در ویترین موجود نباشد کاربر می تواند با مراجعه به بخش مدیریت کلاس ها از پنل خود از منوی جستجوی پیشرفته بالای صفحه کلاس مد نظر خود را جستجو و انتخاب نماید.
کاربر دانش آموز پس از پیدا کردن کلاس مد نظر خود در پنل خود با کلیک بر روی دکمه انتخاب آن را به لیست کلاس های انتخابی خود اضافه خواهد کرد اکنون می‌تواند این کلاس و سایر کلاسهای انتخاب و یا ثبت نام شده خود را در بخش کلاس های انتخابی از پنل خود مشاهده نمایند همچنین با کلیک بر روی دکمه پرداخت مربوط به هر کلاس انتخاب شده و تکمیل فرآیند پرداخت می تواند ثبت نام در کلاس مورد نظر خود را تکمیل نمایند.
با کلیک بر روی دکمه جزئیات هر کلاس انتخابی اطلاعاتی در مورد قیمت زمان تشکیل تعداد جلسات نوع کلاس مقطع پایه ظرفیت کل ظرفیت باقیمانده و سایر اطلاعات مربوط به کلاس توسط کاربر دانش آموز قابل مشاهده خواهد بود
با کلیک بر روی دکمه مشخصات استاد مربوط به هر کلاس انتخابی اطلاعاتی در مورد رزومه و سوابق استاد مهارت های استاد و نمونه جزوات و ویدیوهای آموزش استاد قابل مشاهده خواهد بود که این جزوات و ویدیوها توسط دانش آموز به صورت رایگان قابل دانلود خواهد بود.
قیمت قابل پرداخت درج شده در جزئیات هر کلاس به سه پارامتر قیمت پایه استاد ارائه دهنده تعداد جلسات و تعداد نفرات کلاس مرتبط می باشد هر قدر قیمت پایه حق الزحمه استاد ارائه دهنده کلاس بالاتر باشد قیمت کلاس هم بالاتر خواهد بود هر چه تعداد جلسات کلاس ارائه شده بیشتر باشد قیمت‌کلاس نیز بالاتر خواهد بود همینطور به هر میزان که نوع کلاس از تعداد نفرات کم خصوصی به تعداد نفرات بیشتر سوق پیدا کند قیمت کلاس هم کمتر خواهد شد.
بله بعد از گذشت حدود دو ماه از کلاس هر استاد جزوه تدریس شده به همراه دست نوشته های اضافه شده برروی جزوه ونیز ویدیو آموزش های استاد در کانال تلگرام پلتفرم یاد به آدرس https://t.me/yadplatform بارگذاری شده و برای عموم کاربران قابل استفاده خواهد بود اما دانش آموزان شرکت کننده در هر کلاس بلافاصله می‌توانند به جزوات و ویدیوی آموزشی هرجلسه از طریق ادمین گروه تلگرام پلتفرم یاد دسترسی داشته باشند.
هرکاربر استاد پس از انجام ثبت نام اولیه بایستی رزومه شغلی و سوابق تدریس خود را در قالب ثبت فاکتور های هشت گانه به شرکت ارائه نماید کارشناسان پلتفرم نیز در اولین فرصت مدارک و مستندات فاکتور های تکمیل شده و ارسالی توسط هر استاد را بررسی نموده و تایید یا عدم تایید و امتیازات مربوط به فاکتورها را در نرم افزار ثبت می نمایند سپس بر اساس تعداد فاکتورهای احراز شده توسط استاد و میزان امتیاز دریافتی استاد به صورت خودکار نرخ ارز اولیه پایه حق الزحمه هر یک جلسه تدریس استاد در پلتفرم یاد و رنگ استاد توسط نرم افزار تعیین خواهد شد پس از تشکیل کلاس توسط استاد امتیاز ارائه شده توسط کاربران دانش آموز می تواند نرخ حق الزحمه و رنگ استاد را بر اساس یک الگوریتم استاندارد و مشخص تغییر بدهد.
خیر ؛ هر دانش آموز و یا مدرسه با توجه به خلأ ها و نقاط ضعف و قوت خود در دروس مختلف می‌تواند با جستجو و انتخاب دوره مربوطه در آن دوره شرکت نماید.
با توجه به تعداد کم جلسات مبحثی هزینه پرداختی معمولاً قابل عودت نمی باشد ولیکن در شرایط خاص این هزینه می تواند با هماهنگی با پشتیبان دانش آموزان پلتفرم از طریق شماره ۰۲۱۹۱۳۰۳۲۰۱ داخلی ۱ به یک کلاس دیگر انتقال یابد.
در توضیحات مربوط به هر کلاس در پنلهای کاربری و یا در ویترین، کد تخفیف مربوط به آن کلاس نیز درج شده است. همچنین در زمان هایی که شرکت اقدام به ارائه تخفیفات مناسبتی برای کلاسهای خود نموده باشد کاربران دانش آموز می توانند با ارسال عبارت تخفیف + نام درس با استفاده از شماره موبایل ثبت نامی خود کد تخفیف مناسبتی مختصات آن درس را دریافت نمایند این کد تخفیف علاوه بر تخفیفات معرف و وفاداری خواهد بود.
هر کاربر اعم از دانش آموز نماینده و یا استاد در بخش ویرایش مشخصات در پنل شخصی خود دارای یک کد معرف اختصاصی خود می باشد که در صورت معرفی یک کاربر دانش آموز دیگر به یک کلاس پلتفرم می تواند کد خود را در اختیار وی قرار دهد تا در صفحه پرداخت خود پرداخت و ثبت نام خود را تکمیل نماید تا ۲۱ درصد از مبلغ پرداختی وی به عنوان حق معرف در حساب شما شارژ شده و از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
با انجام هر دومیلیون تومان خرید توسط کاربر از پلتفرم ۷ درصد از مبلغ پرداختی کاربر مجددا به عنوان اعتبار اضافی خرید در حساب کاربری دانش آموز ثبت خواهد شد
پس از انتخاب کلاس و انجام فرایند ثبت نام و پرداخت در بخش کلاسهای انتخابی در پنل دانش آموز در کنار کلاس ثبت نام شده یک دگمه زرد رنگ امتیاز دهی فعال میشود که با کلیک بر روی آن می توان به استاد ارایه دهنده کلاس امتیاز داد با توجه به اینکه فرآیند امتیازدهی فقط یکبار در هر دوره برای شما فعال میشود توصیه میشود که پس از شرکت در دوره نسبت به ثبت امتیاز خود درباره استاد اقدام نمایید. امتیاز شما بر رنک‌ و قیمت استاد تاثیرگذار خواهد بود.
در پنل هر دانش آموز از بخش مدیریت کلاسها و یا ویترین با کلیک بر روی جزییات هر کلاس میتوان از ظرفیت کل و ظرفیت باقیمانده و دیگر مشخصات آن کلاس مطلع شد
دانش آموزانی که به هر دلیلی از توانایی مالی پرداخت هزینه کلاس برخوردار نیستند می‌توانند با درخواست بورسیه در کلاسهای پلتفرم شرکت نموده و بعد از فارغ التحصیلی براساس ضوابط خاصی به عنوان مشاور با پلتفرم همکاری نمایند.
بدین منظور کاربران دانش آموز، اولیا و مدارس می‌توانند در قسمت درخواست کلاس در پنل کاربری خود، کلاس مدنظر خود را درخواست نمایند. همچنین این کاربران می توانند درخواست خود را به ۵۰۰۰۴۱۵۰۹۱ نیز ارسال و یا با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۳۲۰۱ برای درخواست کلاس مدنظر خود تماس بگیرند.